E-Ticaret’te Canlı Destek Sisteminin Önemi

LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
E-Ticaret’te Canlı Destek Sisteminin Önemi

E-ticaret Şirketleri Neden Canlı Destek Kullanmalı?

                 E-ticaret sitenize son kullanıcı trafiği çekmek zor, kalmalarını sağlamak daha da zordur. Bu konuda birçok çalışma yapabilirsiniz ancak müşterileriniz anında destek bulunamadığı zaman sitenizden çıkmayı tercih edecektir. Bu durumu fiziksel mağazanızda satıcı olmadan çalışmasına benzetebiliriz. Bu durumda mağazanız nasıl çalışabilir?

                 Birçok işletmenin e-ticaret sürecinde yaşadığı zorluklardan biri, ziyaretçilerin ürün ya da hizmetlerle ilgili sorularını ortaya çıktığı anda konuyla ilgili çözüm sunacak kişilerle bağlantısının olmamasıdır. Canlı sohbet, ziyaretçilerinizin sorunlarına anında cevap vermelerini sağlar ve müşterilerinizin markanıza güven duymasını sağlayarak müşteri memnuniyetini artırır. 

                 Canlı destek sistemi, e-Ticaret üzerinden alışveriş yapan müşterilerinize müşteri hizmetleri temsilcisi ile sohbet etmek için uygun bir platform sunarken yalnızca müşterilerinizle etkileşim kurmanın bir yolu değildir. Aynı zamanda müşterilerinizle iyi bir ilişki kurmanıza ve dönüşüm oranlarınızı artırmanıza olanak tanıyan, potansiyeli geniş bir kavramdır.

              Yapılan araştırmada eticaret üzerinden alışveriş yapan müşterilerin çoğu canlı destek üzerinden yardım almayı tercih ediyor. Müşterilerin %44’ü, her e-ticaret şirketinin sahip olması gereken özellik olarak canlı sohbeti tercih ederken, perakendecilerin yalnızca %54’ünün müşteri memnuniyetini artırmak için canlı sohbet sunduğunu ortaya koydu. 


              Canlı destek yazılımı, işletmenizin rakiplerinizden öne çıkmasını ve diğerlerine kıyasla daha fazla kişiye daha hızlı ulaşmasını sağlar. Yapılan araştırma büyük şirketlerin hala web sitelerinde online destek sistemi kullanmadığını belirtiyor. Başka bir araştırma, web sitelerinin yalnızca %9’unun müşterilerine online sohbet hizmetlerini kullandığını iddia ediyor. E-ticaret için en popüler ve zengin özelliklere sahip canlı destek sistemlerinden biri olan LimonDesk, anlık müşterilerinizin sorularına cevap verirken, ziyaretçi faaliyetlerini izleyebilir, müşteri geri bildirimlerini takip edebilirsiniz. 

              Siteye canlı destek ekleme ve kullanımı çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Lisans işlemleri sonrasında verilecek kodu sitenize ekleyerek sistemi sitenizde aktif hale getirip canlı görüşmelere başlayabilirsiniz. Eğer nasıl yapabileceğiniz hakkında fikriniz yok ise uzman ekibimiz sizlere bu konuda yardımcı olarak gerekli desteği memnuniyetle sağlayacaktır. Canlı destek sistemini ücretsiz web sitenize kurmak için tıklayabilirsiniz.

Limondesk'i 14 Gün Boyunca Ücretsiz Deneyin!

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER