Canlı Destek ve Canlı Mesajlaşma Arasındaki Fark

LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
Canlı Destek ve Canlı Mesajlaşma Arasındaki Fark

 

Müşteri etkileşimleri pek çok farklı platformlardan gerçekleşebiliyor. Bu nedenle uygulamanıza ya da web sitesitenize canlı destek eklerken genellikle ’Canlı Sohbet’ ve ’Mesajlaşma’ arasında bir karışıklık olabilir. İkisi arasındaki farkı bilmek; müşteri kullanımını, dönüşümünü ve memnuniyetini artırmak için iletişim kanallarınızı ve uygulamalarınızı optimize etmenize olanak tanır. 

  

Canlı Destek (Sohbet) Nedir?

Canlı destek, işletmelerin ve müşterilerin bilgisayarlarından, tabletlerinden veya akıllı telefonlarından anlık olarak iletişim kurmasını sağlayan bir müşteri hizmetleri platformudur. İşletmeler, canlı destek veya diğer bir adıyla canlı sohbet ile web sitelerini ziyaret eden müşterilerinin, müşteri hizmetleri temsilcilerine mesaj göndermesini sağlar. Bu şekilde müşteri hizmetleri temsilcileri de proaktif olarak ziyaretçilere ulaşabilir. Diğer bir deyişle canlı destek, şirketlerin daha yüksek müşteri memnuniyeti ve elde tutma amacı güder.

LimonDesk; ziyaretçilerinizin hangi sayfalarda gezindiğini, web sitenizde geçirdikleri zamanı, size hangi ülke veya şehirden eriştiği ve sizi nasıl bulduğu gibi bilgi ve raporları içeren en iyi canlı destek sistemidir. LimonDesk canlı destek sisteminin, tartışmasız en önemli özelliği hızı ve rahatlığıdır. Bazı müşteriler yetkili bir kişiye ulaşmak için telefonda 30 hatta 60 dakikaya kadar zaman harcar. Bir şirkete canlı olarak ulaşan müşteriler genellikle bir dakikadan kısa sürede yetkiliye ulaşır. 

Canlı Mesajlaşma Nedir?

               Canlı destek gibi, canlı mesajlaşma da müşterilerin bir temsilci ile çevrimiçi sohbet etmesine olanak tanıyan bir müşteri hizmetleri platformudur. Ancak bu iki sohbet programı arasındaki temel fark, canlı mesajlaşma üzerinden yapılan konuşmaların her zaman gerçek zamanlı olarak yapılmamasıdır. Özellikle aciliyet içeren konularda veya bir sorunu hemen çözmek istiyorsanız, canlı mesajlaşma size göre olmayabilir.
             

LimonDesk canlı destek sistemi ile, kendi web sitenizde bir dakikadan daha kısa sürede müşterilerle bağlantı kurabileceksiniz. LimonDesk, müşterilerinizle hızlı ve kişiselleştirilmiş etkileşimler sağlar. Mevcut müşterilerinizi tatmin edebilecek ve hatta canlı sohbetin potansiyel müşteri yaratma ve dönüştürme yetenekleriyle yeni müşteriler kazanabileceksiniz. Canlı sohbet programlarına dahil olan metriklere erişim sayesinde, bir işletme olarak neleri geliştirebileceğinizi görebileceksiniz ve şirketinizi geleceğe taşıyacaksınız.

            Canlı destek programı için sadece birkaç dakikanızı ayırarak formumuzu doldurabilirsiniz.

Limondesk'i 14 Gün Boyunca Ücretsiz Deneyin!

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER