Canlı Destek ve Canlı Mesajlaşma Arasındaki Fark

LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
Canlı Destek ve Canlı Mesajlaşma Arasındaki Fark

Günümüzde müşteriler işletmenizle ve uygulamalarınızla birçok farklı şekilde etkileşime girer. Müşteriler, sosyal medya üzerinden ulaşabilir, size bir e-posta gönderebilir veya web sitenizdeki veya mobil uygulamanızdaki bir destek widget'ı veya sohbet robotu aracılığıyla sizinle iletişim kurabilirler. Müşterilerinizle olan ilişkiniz bu etkileşimlerden kaynaklanır ve desteklendiklerini hissetmelerini sağlamak çok önemlidir. Her iletişim kanalı müşteri desteği ve iş sohbetidir.

               Müşteriler, bulundukları yerde onlarla tanışmanızı bekler. Ve bu nedenle, müşterilerinizin sizinle istedikleri zaman iletişim kurabilmeleri için her platformlarınızda bir sohbet uygulaması olmalıdır. Ancak bu yalnızca müşterileriniz için kolaylık sağlamakla ilgili değildir. Aynı zamanda müşterilerin sizinle iletişim kurabilecekleri birden fazla yola sahip olmak, tercih ettikleri etkileşim kanalını kullanmalarına olanak tanıyacak ve bu da daha yüksek dönüşüm ve müşteri memnuniyeti ile sonuçlanacaktır. E-posta göndermek ve telefon görüşmesi yapmak, müşterilerin web sitenizden yada uygulamanızdan ayrılmasını gerektirir ve bu durum, ihtiyaç duydukları müşteri deneyimini elde etmelerini zorlaştırır.

               Müşteri etkileşimleri pek çok farklı platformlardan gerçekleştiğinden, uygulamanıza ya da web sitenize canlı destek eklerken genellikle 'Canlı Sohbet' ve 'Mesajlaşma' arasında bir karışıklık olur. İkisi arasındaki farkı bilmek, müşteri kullanımını, dönüşümünü ve memnuniyetini artırmak için iletişim kanallarınızı ve uygulamalarınızı optimize etmenize olanak tanır. Bu yazımızda canlı destek sistemi ve mesajlaşma arasındaki farkı ele alacağız.

Canlı Destek (Sohbet) nedir?

Canlı destek, işletmelerin ve müşterilerin bilgisayarlarından, tabletlerinden veya akıllı telefonlarından anlık olarak iletişim kurmasını sağlayan bir müşteri hizmetleri platformudur. İşletmeler için canlı sohbet ile web sitesi ziyaretçileri müşteri hizmetleri temsilcilerine mesaj gönderebilir ve müşteri hizmetleri temsilcileri de proaktif olarak ziyaretçilere ulaşabilir. Canlı sohbeti kullanan şirketler, sistemin potansiyel müşteri olma olasılığı en yüksek olan belirli ziyaretçileri otomatik olarak hedeflemesine ve göndermesine olanak tanıyan otomatik sohbet daveti kuralları belirleyebilir.

LimonDesk; ziyaretçilerinizin hangi sayfalarda gezindiği, web sitenizde geçirdiği zamanı, ziyaretçilerinizin size hangi ülke veya şehirden eriştiği ve ziyaretçilerinizin sizi nasıl bulduğu gibi bilgi ve raporları içeren en iyi canlı destek sistemidir. Bu bilgiler, müşterilerinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olabilir, pazarlama ve sosyal medya stratejilerinde ince ayar yapmak için faydalı olabilir. LimonDesk canlı destek sisteminin, tartışmasız en önemli özelliği hızı ve rahatlığıdır. Bazı müşteriler telefonda 30 hatta 60 dakikaya kadar zamanı beklemekle harcarken, bir şirkete canlı olarak ulaşan müşterilere genellikle bir dakikadan kısa sürede ulaşılır. Aciliyet içeren konular olduğunda, canlı destek en doğru yoldur.

Canlı Mesajlaşma nedir?

               Canlı destek gibi, canlı mesajlaşma, müşterilerin bir temsilci ile çevrimiçi sohbet etmesine olanak tanıyan bir müşteri hizmetleri platformudur. Ancak bu iki sohbet programı arasındaki temel fark, canlı mesajlaşma üzerinden yapılan konuşmaların her zaman gerçek zamanlı olarak yapılmamasıdır. Bunun yerine, bu mesajlaşma platformu bir sosyal medya mesajlaşma sistemine daha çok benzeyecek şekilde yapılmıştır. Müşteri mesajı gönderir ve temsilci yanıt verir: belki hemen, belki 15 dakika veya belki birkaç saat içinde. Bu kurulum, bir müşterinin ailesi veya arkadaşlarıyla yaptığı bir konuşmayı kasıtlı olarak taklit eder: tam olarak ne zaman bir yanıt alacaklarının garantisi yoktur. Bu nedenle, aciliyet içeren konularda veya bir sorunu hemen çözmek istiyorsanız, bu kanal size göre olmayabilir. Bunun yerine, canlı mesajlaşma esnekliğe ve hem müşterinin hem de temsilcinin gün boyunca bir konuşmayı bırakıp yeniden başlatma becerisine değer verir.

               Müşteriler senkron iletişim istiyor. Daha sıkı kaynaklara sahip küçük ekipler canlı mesajlaşmanın esnekliğinden yararlanabilirken, büyük ve kurumsal ekipler için canlı sohbeti öneririz. Sonuç olarak, iyi bir işletmeyi harika yapan şey, iyi müşteri hizmeti sağlama dürtüsüdür. İşletmenizi kalabalığın arasından öne çıkaracak olan budur. Sektörünüzde en iyi rakip olmak ve pazar payını korurken mükemmel, anında müşteri hizmeti sunmak istiyorsanız, canlı sohbet gitmenin yoludur.

LimonDesk canlı destek sistemi ile, kendi web sitenizde bir dakikadan daha kısa sürede müşterilerle bağlantı kurabileceksiniz. Mevcut müşterilerinizi tatmin edebilecek ve hatta canlı sohbetin potansiyel müşteri yaratma ve dönüştürme yetenekleriyle yeni müşteriler kazanabileceksiniz. Canlı sohbet programlarına dahil olan metriklere erişim sayesinde, bir işletme olarak neleri geliştirebileceğinizi görebileceksiniz ve şirketinizi geleceğe taşıyacaksınız.

               Canlı destek sistemleri ve LimonDesk hakkında bilgi sahibi olmak için 444 40 80 numaralı telefonumuz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı destek programı için sadece birkaç dakikanızı ayırarak formumuzu doldurabilirsiniz.

Limondesk'i 14 Gün Boyunca Ücretsiz Deneyin!

Ücretsiz Tanıtım

GÖNDER