Canlı Destek Sisteminin Faydaları

LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
Canlı Destek Sisteminin Faydaları

e-Ticaret ve sosyal medyanın dijital çağında müşteriler artık beklemeden hızlı yanıtlar almak istiyor. Evet, müşterilerin geri dönüş almak için saatlerce beklediği günler geride kaldı. Yapılan araştırmada, sosyal medyadan gelen müşterilerin %42’sinin 60 dakika içinde yanıt beklediğini göstermektedir. Artık müşteriler, müşteri hizmetlerinden beklentilerini çok iyi biliyorlar. Uzun arama kuyruklarında beklemeyi istemiyorlar. Soru ya da sorunlarına hemen ayrıntılı cevaplar istiyorlar. Ayrıca işletmenin yardım masası açısından tutarlı olmasını bekliyorlar.

Araştırma sonuçlarında da görüldüğü gibi müşterilerinizi ertelerseniz ya da bekletirseniz onları kaybedersiniz demek yanlış olmaz. Bu nedenledir ki müşteri hizmetleri ekipleriniz, herhangi bir gecikme olmaksızın ziyaretçilere hızlı dönüş sağlamaya her zaman hazır olması gerekir.

Bir müşteri hizmetleri ekibinin canlı destek yazılımı kullanmasının sağladığı faydaları hep birlikte inceleyelim.


Müşteri Sadakatini Geliştirir

Canlı desteğin, e-posta (%61) ve telefon desteğine (%44) kıyasla memnuniyet oranlarını %73’e kadar artırabildiğini biliyor muydunuz? Genel olarak, online sohbet, bugün sahip olduğumuz en iyi satış dönüştürme yöntemlerindendir. Canlı destek programı müşteri kazanımından dönüşüme kadar, bir markanın ziyaretçilerle anlık olarak etkileşim kurmasına ve sorularını daha hızlı çözmesine yardımcı olur. Müşteriler bir web sitesinde canlı destek çözümü bulduklarında kendilerini daha güvende hissediyorlar. Bunun nedeni, sorularının kısa sürede çözüleceğini bilmeleridir. Canlı destek programı LimonDesk, müşterileri sorularına anında çözüm sağlamanıza yardımcı olur ve müşterilere güven vererek başarılı olur. 

Müşterilerinizin Sorunlarını Keşfetmenizi Sağlar
Müşterilerin karşılaştığı en önemli sorun, sorularına anında yanıt alamamaktı. Online Chat ile bu sorun ortadan kalktı. Canlı destek programı ile görüşmelere kişisel bir dokunuş katmak çok basittir, bunun nedeni ekibinizin, müşteri ile geçmiş zamanlı aktivitelerini anlık olarak görebilmesidir. Müşteri sorunlarını daha iyi anlamak için müşteri hizmetleri ekibi, geçmiş görüşme dökümlerine kolayca erişebilir ve aynı müşteriye bir dahaki görüşmede ne yapmamaları gerektiğini not edebilir.

Kısacası, online sohbet aracı sadece müşteriler için değil, aynı zamanda web sitesi ya da e-Ticaret sahipleri için de uygun bir seçenek haline geldi. Canlı destek sistemini ücretsiz web sitenize kurmak için tıklayabilirsiniz.

Limondesk'i 14 Gün Boyunca Ücretsiz Deneyin!

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER