Web Sitenizden Erken Çıkma Oranı Nasıl Azaltılır?

LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
LimonDesk image
Web Sitenizden Erken Çıkma Oranı Nasıl Azaltılır?

Hedef kitlenizle etkileşimi artırmak için canlı destek gibi kullanabileceğiniz birçok ölçüm vardır.

Ziyaretçilerinizi web sitenize ya da e-ticaret sayfanıza çekmek için çok iyi hazırlanmış içeriklere ve etkileşimli araçların kombinasyonuna ihtiyacınız vardır. Bu eylemler, web siteniz için hemen çıkma oranını azaltacak ve potansiyel müşteriler ve müşterilerle etkileşimi artıracaktır.

Web Site Ziyaretçilerinizin Dikkatini Hızla Çekin

Ziyaretçinin dikkatini çekmek için hızlı çözüm tabiki canlı destek veya diğer bir adıyla canlı sohbet hizmeti vermeyi tercih etmektir. Tabiki bu yöntem tek başına yeterli olmayabilir. Bu yüzden canlı destek programına ek olarak e-ticaret veya web sitenizi nasıl daha kullanıcı dostu hale getirebileceğinize dair ipuçları koyduk:

Site Akışınızı Doğru Sağlayın

Müşterileriniz sitenize ilk girdiğinde ürünler, sertifikalar ve önemli bilgileri görmelidir. Bu bilgiler onlara ne sattığınızı, saygın bir şirket olduğunuzu ve güncel olayları açıklayacaktır. Canlı destek kısmı, müşterilerin sizinle iletişim kurmasına izin vermenin bir diğer önemli yönüdür. Sayfanıza bir sohbet butonu eklemek müşteri beklentilerini karşılayarak, onlara web sitenizden ayrılmadan önce size soru sorma olanağı sunar.

Siteniz Hakkında Detaylı Bilgi Sağlayın

Bir müşteri sitenizde gezinirken ne kadar fazla bilgi bulabilirse, potansiyel müşteriyle etkileşim kurma ve onları satış sürecinin bir sonraki aşamasına dönüştürme şansınız o kadar artar.

Görsellerinizi ve Tasarımlarınızı Geliştirin

Kötü bir web tasarımı, ziyaretçilerinizin web sitesini hemen terk etmesine neden olabilir. Ayrıca büyük grafikler web sitesinin yavaş yüklenmesine neden olur ve ziyaretçilerinizin yüklenmesini bekleyecek sabrı yoktur. O nedenle görsellerinizi sıkıştırarak kullanmalısınız.

İçeriğinizi Güncelleyin

Güncel içerik, okuyucularınızı sitede daha uzun süre kalmaya ve web sitenizin hemen çıkma oranını düşürmeye teşvik eder.

Videolardan Yararlanın

Web sitenizin hedef pazarınıza çekici görünmesini sağlamak için videolar oluşturmak müşterilerinize yol gösterici nitelikte olacaktır.

Ziyaretçilerinizin websitenizde uzun süre kalmalarını sağlamak, dönüşüm oranınızı artırmanıza ve web sitenizin hemen çıkma oranını düşürmenize yardımcı olacaktır. Canlı destek sistemleri ve hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için 444 40 80 numaralı telefonumuz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı destek programı için sadece birkaç dakikanızı ayırarak formumuzu doldurabilirsiniz.

Limondesk'i 14 Gün Boyunca Ücretsiz Deneyin!

Ücretsiz Tanıtım

*  Bizden haber alma sisteminden çıkmak istediğiniz zaman ise istek öneri formu aracılığı ile talebinizi iletebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan talebiniz aynı gün içerisinde işleme alınacaktır.

GÖNDER